|
Építkezzünk Foxconnal 2! - Avagy a vakolókanál visszatér
Építkezzünk Foxconnal 2! - Avagy a vakolókanál visszatér
2005.07.04.
Mostanra már biztosan mindenki értesült róla, hogy a Juventus Team a világ vezető hardvergyártójának, a Foxconnak magyarországi disztribútora. Az előzőekben bemutattuk, mit tud a Foxconn egy alap miditoronyban, most viszont vadulunk egy kicsit.
Kezdjük a DH153-mal. Ez egy mATX-es ház. Különbség a korábbiakhoz képest, hogy egyendrapp dobozban érkezik, de mivel Foxconn felirat van rajta, a mérete nem keverhetjük össze a többivel. A csomagolás antisztatikus, így kicsomagolásnál elmarad a kellemetlen szikra. A tömege igen komoly, a specifikációk szerint közel 6 kg (különben tényleg annyi). Benne van az anyag, ahogy mondani szokták.
A festés sem az a vékonyfajta, ami már szerelés közben összekarcolódik. Mindegyik ház masszív szinterezést kapott, ami tapintásra is sokkal kellemesebb, nem mellesleg sokkal-sokkal tartósabb. A DH153-as állítva is használható, az ehhez szükséges műanyag talpak a csomagban vannak, aki inkább fektetné, az öntapadós gumitalpakat szintén a szerelőcsomagban találja. Elfektetve jövünk rá mire is kell a masszív váz, a nagy súly: a monitor tokéletesen elfér a tetején, további helyet spórolva az asztalon.
A háznak a teteje nyílik csak, könnyen finoman csúszik, nem kell három kézzel varázsolni, hogy levehessük, és főleg a visszarakás egyszerűbb így. A fedőlapot két műanyag borítású rézcsavar tartja, kézzel könnyen nyitható.
A ház belső lekerekített, nincs benne sorja, igénytelenségnek nyoma sincs. A beépítő kereteket kiborítva lehet szerelni, a hátlapon két csöndes 4 centis hűtő biztosítja a megfelelő szellőzést. A házba természetesen csak alacsony profilú kártyák építhetőek! A tápegység egy 200 W-os FSP, ami a kis méret miatti gyengébb szellőzést, illetve kisebb CPU hűtő méretet tekintve bőségesen elegendő, ilyen házba nem sokgigahertzes erőműveket szokás építeni!
A TPS-544 épp ellenkezője az előzőnek. Az egy apró finomság volt, ő az erőgépek drabális hordozója. 13 kg élősúly, kihajtható talpak, rengeteg beépítőhely. Az előlap teljesen ezüst, csak a takarólemezek kaptak fekete díszítést. A két felső takarólemez rejtheti az optikai egységeket, így azok nem bontják meg az egységes kinézetet. A ház oldallapja zárható kilinccsel nyílik.
Alatta hibátlan rendet, és a már megszokott magas szintű kivitelezéssel találkozhatunk. Az eszközök csavarok nélkül szerelhetők, a meghajtókat fülek tartják a helyükön, az alaplap az előre kialakított helyekre pattintható be. A hátlapon egy 120 mm-es hűtő gondoskodik a szellőzésről. Természetesen itt is van külön kürtő a processzorhűtő részére, amellyet porszűrővel is elláttak. A tápegység egy erőteljes 350 wattos FSP, passzív PFC-vel. Ezzel szinte minden mai hardver igényt ki lehet elégíteni.
A Foxconn házak 2 év garanciával kaphatóak, a kategóriáján túl is verhetetlenül jó áron!
Az előző személyes megjegyzést azzal egészíteném ki végül, hogy nemcsak azon gondolkodunk, hogyan építhetnénk át otthoni gépünket egy TPS-544-esbe, de felmerült, hogy másodiknak lehetne egy kisebb, halk médialejátszó gépet építeni a DH153 segítségével.
|