|
Egy nagykapacitású dísztárgy
Egy nagykapacitású dísztárgy
2005.02.09.
Egy új merevlemez, és mentőegység családról van szó, melyet One Touch-nak hívnak, és a Maxtor legújabb zászlóshajója.
Ezek az eszközök nem igazán nevezhetők egyszerűen külső merevlemeznek! A helyes elnevezés sokkal inkább egy külső archiváló, vagy adatmentő eszköz lenne. Nem véletlen, hogy maga a gyártó cég is ezt hangsúlyozza, hiszen nem egyszerűen egy diszket, hanem egy kiterjedt szolgáltatás csomagot kapunk a dobozban. Ha úgy nézzük, hogy egy komoly archiváló szoftver árát lehet megspórolni ezzel a termékkel, mindjárt másként néz ki a dolog. Maga a termék is onnan kapta nevét, hogy egy érintéssel, egy gombnyomással lehet lementeni egy gép összes adatát. A One Touch gomb funkciója tetszőlegesen beállítható, igény szerint. A II-es szériához ráadásul a napi mentésekhez alkalmas szoftver jár, továbbá egy alkalmazás, amivel az ideális teljesítmény beállítható! Ha esetleg elvész, ellopják a meghajtót, nem kell tartani attól, hogy a rajta lévő adatok napvilágra kerülnek, hiszen jelszóval védhető meghajtó tartalma.
A One Touch széria mindhárom típusa külsőre igen impozáns. A fém ház megvédi a külső hatások ellen, jó hővezető képessége, pedig megakadályozza a meghajtó túlmelegedést! A legkisebb One Touch 200 GB-os. USB 2.0 csatolóval köthető a számítógépre. Belül egy korszerű 7200-as fordulatszámú diszket találni 8 MB gyorsítótárral.
A One Touch II-ből két méretben kapni: 250, 300 GB. USB 2.0 (480 Mb/s) és IEEE1394 FireWire (400 Mb/s) csatolóval is ellátták, belül a legmodernebb, 16 MB-os gyorsítótárral ellátott merevlemez van. Köthető PC-re és Macintoshra is.
Mit is adnak cserébe a fentebb vázolt esztétikai tényezőn kívül? Hiába is tagadnánk, hogy a Maxtor külső meghajtói többe kerülnek, mint egy külső ház és egy vinyó összebarkácsolása. Először is egy hihetetlenül masszív, designt! Nem kell megküzdeni sem szerelési, sem kompatibilitási gondokkal. Másrészről, egy igényes, precíz archiváló eszközt, szolgáltatások sokaságával.
|