Belépés
Elrejt
BEJELENTKEZÉS
Azonosító
Jelszó
Az Intel új Celeron processzorai és a Pentium vonal felfrissítése
Az Intel új Celeron processzorai és a Pentium vonal felfrissítése
2011.09.19.

Az ősz nagyon mozgalmas lesz az Intel háza táján. A Q3-ra számos új modellt időzített a gyártó, kiváló teljesítmény és ár aránnyal rendelkező Celeron processzorok jönnek és felfrissül a Pentium vonal és a Core család is.


Még az év első harmadában megjelent az Intel friss roadmap-je, ami jellemzően az új CPU modellek várható megjelenését tartalmazza. A terveknek megfelelően, most szeptember elején-közepén meg is érkeztek az új motorok, amelyek az év végén szállnak harcba a kegyeinkért, több korábbi modellt nyugdíjazva.
 
 
 
Az Intel Celeron termékvonal három új, 1155-ös processzor aljzatba illő változata érkezett. A 32 nanométeres gyártástechnológiával készülő Sandy Bridge mikroporcesszorokból építkező Intel Celeron G530 és a G540-es két teljes processzor magjával egyszerre két szálon futtatja az alkalmazásokat. A párhuzamos feldolgozáshoz 2 csatornás DDR3 memóriakezelés párosul, így ennek hála, ezen a kedvező áron igazán jó teljesítményű processzorokat kapunk.
 
A beépített HD grafikus gyorsító alapfrekvenciája 850 MHz, ami turbó módra kapcsolva 1 GHz-ig mehet fel. A G530 (2.4 GHz) és G540 (2.5 GHz) a Sandy Bridge Pentium-okhoz képest kicsit kisebb, 2 MB-os L3 szintű cache memóriával rendelkeznek és hajszálnyival alacsonyabb frekvencián mozognak. Mindkét modell belefér a 65 Watt hőkeretbe. Alacsony költségkeretű asztali számítógépek készítéséhez ajánljuk őket, mégis el fogják bűvölni a felhasználójukat a teljesítményükkel.
 
A legolcsóbb Intel Celeron G440 egymagos, egy szálon dolgozó 1,6 GHz-es processzor. A harmadik szintű gyorsítótára fele a két másik modellének. A grafikus gyorsító nála is rendelkezésünkre áll, 650 MHz-en működik, ami a turbóval az előbbiekhez hasonlóan 1 GHz-ig tolható fel. A hőkeret még kedvezőbb, 35 Watt csupán. Például ügyfélterminálnak megfelelő választás.
 
Az új Celeronok az Intel korábbi, már két generációt megélt, régi Core családját váltják le korszerűbb 32 nm-es Sandry Bridge alapokra. Az E3xxx sorozat ezzel kivonul a harctérről és átadja a helyét az új fiúknak.
 
 
 
A Pentium termékskála felső határa is kitolódott 100 MHz-cel. Az új, két magos G860 elérte a 3 GHz-et és a kis árkülönbség miatt sanszos, hogy az eggyel kisebb G850-est kiütötte a nyeregből. Az Intel Pentium G860-asban 3 MB-os L3 cache van és maximálisan 65 Watt hőkerettel gazdálkodhat. A középkategóriában az árért kapott teljesítményt figyelembe véve feltehetjük rá a koronát.