BB MPL100-12H ólom-sav (VRLA) UPS akkumulátor 1db
12V, 100Ah
Gyártói cikkszám:
MPL100-12H
Garancia:
12 hónap szakszerviz
VIDEÓ
Tulajdonságok
feszültség
12V
kimeneti áramerősség/teljesítmény
100Ah
akkumulátor típusa
ólom-sav (VRLA)
db/csomag
1db
Garancia: 1 Év 1. Az akkumulátor kapacitása: A névleges 100%-s értéket 10 vagy 20 órás kisütő áramra adják meg. pl 100Ah-s aksi 10A-s terheléssel 10 óra alatt éri el a gyár által megadott végső kapocsfeszültséget. Természetesen nagyobb terhelő áram esetén kisebb lesz az akkumulátor kapacitása. Pl a 100Ah akkumulátor 61,8A-s terhelőáram esetén 1 órát tud, vagyis 61,8Ah lesz a kapacitása. 2.Ciklikus töltés esetén: A töltő áram maximum 30%-a lehet az akkumulátor névleges kapacitásának, tehát 100Ah esetén max 30A-l lehet tölteni. Az ideálisabb a 10%-s töltő áram, vagyis 100Ah-nál 10A. A feszültség 2,5V körül kell beállítani cellánként. A hőmérsékleti együttható -3mV/Celsius/Cella 12V-s akkumulátor esetén 3.Standby vagy állandó töltés esetén: A töltő áram maximum 30% lehet az akkumulátori névleges kapacitásának, tehát 100Ah esetén max 30A-l lehet tölteni. Az ideálisabb a 10%-s töltő áram, vagyis 100Ah-nál 10A. A feszültség 2,3V körül kell beállítani cellánként. A hőmérsékleti együttható -2mV/Celsius/Cella 12V-s akkumulátor esetén 4.Hőmérséklet és kapacitás kapcsolata: A névleges kapacitás adatait általában 20 vagy 25 Celsius fokra adják meg. 0 Celsius fokon kb 80% az akkumulátor kapacitásának -10 fokon kb 70% -20 fokon kb 60% Léteznek a hőmérséklet ingadozást jobban viselő úgynevezett GEL akkumulátorok. 5. Életciklus: 100%-s kisütés esetén kb 300 ciklus, ennél letéznek nagyobb ciklus számú un ciklikus akkumulátorok 50%-s kisütés esetén kb 500 ciklus 30%-s kisütés alatt kb 1200 ciklus 6. Önkisülés tárolás mellett +40 fokon 6 hónap alatt 50%, 2 havonta kiegészítő töltés kell +30 fokon 12 hónap alatt 50%, 6 havonta kiegészítő töltés +20 fokon kb 18 hónap alatt 50%, 9 havonta kiegészítő töltés 0 fokon 18 hónap alatt 20%, 12 havonta kiegészítő töltés 7. Hőmérséklet és élettartam kapcsolata A várható élettartamot 25 fokos hőmérséklet tartományra megadva (2.26V/cell esetén). +5 fok esetén kb -3év +15 fok esetén kb -6év +25 fok esetén kb -7év 8. Üzemeltetés és tárolás esetén: - kerülni kell a hőforrások közelségét - hidrogén kibocsátás miatt zárt rendszerben biztosítani kell a ventillációt - Az akkumulátorok nagy ellenálló ABS műanyagból készültek, tisztítani csak enyhén nedvesített vizes kendővel lehet, de kerülni kell a szerves oldószereket, olajokat és ragasztóanyagokat. - Ne préselje, Ne törje össze, Ne szedje szét és Ne égesse el az akkumulátorokat, mivel az elektrolit kénsavat tartalmaz,ami károsíthatja a szemet és a bőrt. - Tilos tűzbe dobni az akkumulátorokat - Mindig szigetelő kesztyűben kell kezelni az akkumulátorokat az áramütés elkerülése miatt - Kerülje a különböző kapacitású, korú és gyártmányú akkumulátorok egyidejű használatát. - Olyan alkalmazásokban ahol erős vibrálás vagy rázkódásnak van kitéve az akkumulátor, biztosítani kell az akkumulátorok rögzítését rázkódás elnyelő anyaggal.